Par kompensējamo zāļu cenu veidošanas principiem un medicīnikās rehabilitācijas pakalpojumu iespējām

02.02.2015

Veselības ministrija, saskaņā ar Ministru prezidenta 2014.gada 26.novembra rezolūciju Nr.2014-REZ-20/2014-L-2762-jur-2393, veselības ministra uzdeumā ir izvērtējusi Latvijas senioru alianses 2014.gada 21.novembra iesniegumu.

Atsaucoties uz vēstulē minētajiem 5. un 6. punktiem, Veselības ministrija informē, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 31.oktobra noteikumiem Nr.899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība” (turpmāk Noteikumi Nr.899) zāļu iegādes izdevumu kompensācijas apjoms tiek aprēķināts balstoties uz references principu, kur valsts pacientam kompensācijas sistēmas ietvaros, atkarībā no saslimšanas smaguma un rakstura, apmaksā 50%, 75% vai 100% no references cenas (lētākās zāles savā grupā) – tādejādi valsts kompensē lētākās no zālēm ar līdzvērtīgu efektivitāti, bet starpību starp lētākām un dārgākām sedz pacients.

Lai izvairītos no pārmaksāšanas, Veselības ministrija aicina pacientus regulāri konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par iespējām izvēlēties lētākās līdzvērtīgas efektivitātes zāles.

Savukārt veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana tiek organizēta vadoties pēc ārstniecības personu noteiktajām medicīniskajām indikācijām pakalpojuma saņemšanai, bet ne pēc pacientu grupām vai statusiem.

Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu mērķis ir pacientiem ar noteiktiem funkcionāliem ierobežojumiem nodrošināt šo ierobežojumu mazināšanu vai novēršanu. Lai saņemtu valsts apmaksātu medicīnisko rehabilitāciju, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta, kurš, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā var izsniegt nosūtījumu rehabilitologa vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta ambulatorai konsultācijai. Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus pēc fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vai rehabilitologa nosūtījuma persona var saņemt ambulatorā ārstniecības iestādē, tai skaitā dienas stacionārā, stacionārā ārstniecības iestādē vai mājās.

Veselības ministrija informē, ka konsultācijas iedzīvotājiem par pieejamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību un par tiesībām, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī informāciju par zāļu iegādes kompensācijas sistēmu, sniedz Nacionālais veselības dienests (bezmaksas informatīvais tālrunis: 80001234, www.vmnvd.gov.lv)

No Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *